Zgodnie z nową podstawą programową w klasach I-III wdrożone zostanie powszechne kształcenie informatyczne, którego elementem jest umiejętność programowania – jedna z podstawowych kompetencji XXI wieku. Co to właściwie znaczy, że dzieci będą uczyć się programowania i jak im w tym pomóc? Kliknij tu, jeśli mail nie wyświetla się poprawnie.
Naucz się programowania z LEGO Boost!
PROGRAMOWANIE PRZEZ ZABAWĘ
 
Zgodnie z nową podstawą programową w klasach I-III wdrożone zostanie powszechne kształcenie informatyczne, którego elementem jest umiejętność programowania – jedna z podstawowych kompetencji XXI wieku. Co to właściwie znaczy, że dzieci będą uczyć się programowania i jak im w tym pomóc?
 
Bez wątpienia dzieci najszybciej uczą się przez zabawę, w miejscu, w którym mają przestrzeń do eksperymentowania i popełniania błędów. Największą frajdę i jednocześnie satysfakcję sprawiają zabawki, które najpierw trzeba zbudować, a następnie zaprogramować. Na przykład od 1 września dostępny jest nowy zestaw kreatywny LEGO BOOST, który nie tylko rozbudzi kreatywność dziecka i zachęci do poznania tajników programowania, ale także dzięki połączeniu uniwersalnych klocków LEGO® z zaawansowaną technologią da dużo radości i zabawy. Do zestawu została przygotowana darmowa aplikacja do pobrania na tablet, w której znajdują się szczegółowe instrukcje budowania i programowania każdego z 5 wielofunkcyjnych modeli.
 
 
Do końca października mamy dla Was i Waszych dzieci wyjątkowy konkurs "Naucz się programowania z LEGO® Boost!" z wyjątkowymi nagrodami! Nagroda główna to zestaw LEGO Boost, a do tego mamy 5 nagród pocieszenia - zestawów Kreatywne klocki LEGO®, duże pudełko!
 
Wystarczy, że Wasze dzieci opiszą, zbudują lub narysują, co chciałyby zbudować z klocków LEGO i zaprogramować. Wraz z uzasadnieniem pracę należy przesłać na adres: konkursy@forum-media.pl do 30 października. Nagrodzone zostaną najciekawsze prace!
 
 
Regulamin konkursu dostępny tutaj.
 
Zapraszamy!
 

FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. ul. Polska 13, 60-595 Poznań, KRS nr 0000037307,
Wydział VIII KRS Poznań, NIP 781-15-51-223 REGON 631046924, Kapitał zakładowy 300 000 zł
Aby zrezygnować z otrzymywania tego typu korespondencji, proszę użyj tego linka.